Vzpomenete si, kdy naposledy jste dostali nebo dělali snídani do postele? Ne? Udělejte radost své drahé polovičce a připravte jí vymazlenou snídani. Pro ni se skvěle hodí lívance s ovocem a tvarohem, pro něj je výbornou volbou anglická snídaně. Tento okamžik si ozvláštněte moravským či českým sektem.
Ingredience:
Postup:
V míse smícháme mouku, cukr, kypřicí prášek a sůl. Do směsi přilijeme mléko a žloutky. Vše dobře zamícháme. Bílky si vyšleháme zvlášť v misce tak, aby když ji obrátíme, hmota pevně držela na dně. Do směsi opatrně přidáme bílky a přetvoříme je v konzistentní nadýchanou hmotu. Péct můžeme na pánvi nebo v lívanečníku na kousku másla. Lívance servírujeme s tvarohem a ovocem dle chuti. Přelít je můžeme javorovým sirupem či medem.
K této sladké snídani doporučuje sommelier polosladké nebo sladké bílé víno, v kvalitě výběr z hroznů či výběr z bobulí. Z odrůd by volil Rulandské šedé, Chardonnay, ale také můžete vybírat aromatičtější odrůdy jako Tramín červený či Pálavu. Určitě neuděláte chybu ani s rosé, ideálně polosuchým nebo polosladkým, například z odrůd Cabernet Sauvignon, Zweigeltrebe či Frankovka.
Ingredience:
Postup:
Na rozpálené pánvi s kapkou oleje osmahneme slaninu. Až pustí tuk, opečeme párky. Hotovou slaninu a párky odebereme z pánve a uložíme je pod pokličku. Na pánvi osmahneme žampiony, na plátky nakrájená rajčata, lehce osolíme a opepříme. Fazole si ohřejeme vedle v malém hrnci a dochutíme je solí a pepřem. Volské oko připravíme nakonec, aby žloutek zůstal tekutý. Toasty můžeme udělat v troubě nebo na pánvi.
K této vydatné snídani si dejte velmi svěží suché bílé víno nebo velmi suchý sekt. Z bílých vín vyzkoušejte Veltlínské zelené, Neuburské či Sylvánské zelené, v kvalitě kabinetní víno či pozdní sběr. Sekt vybírejte s označením brut, extra brut nebo brut nature.
Vinařské novinky do schránky